+ FAAL?YETLER
MPM Milli Prodüktivite Merkezi Verimliliği Artırma Projesi (VAP) Sonuç Değerlendirme Toplantısı yapıldı. BTD 1 yıl süren eğitim ve danışmanlık hizmetlerine katkılarından dolayı MPM’den sertifika aldı.

 

·MPM Milli Prodüktivite Merkezi Verimliliği Artırma Projesi (VAP) SonuçDeğerlendirme Toplantısıyapıldı. BTD 1 yıl süren eğitim ve danışmanlık hizmetlerine katkılarından dolayıMPM’den sertifika aldı.
 MİLLİ PRODÜKTİVİTE MERKEZİ’NİN
KIRIKKALE’DE YÜRÜTTÜĞÜ
“VERİMLİLİĞİ ARTIRMA PROJESİ” TAMAMLANDI
Açılış ve Protokol İmza Töreni 3 Kasım 2008 tarihinde gerçekleştirilen Kırıkkale Verimliliği Artırma Projesi(VAP) Sonuç değerlendirme toplantısı 16 Aralık 2009 Çarşamba günü saat 14:00’da Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacak. Aynı gün sabah saat 10:30’da Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde ise Verimlilik Resim Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirilecek.
VERİMLİLİK EĞİTİMLERİNE 1000’E YAKIN KATILIM
Yaklaşık bir yıl süren Kırıkkale Verimliliği Artırma Projesi ile MPM, Kırıkkale’de birbirinden önemli çalışmalara imza attı. Kırıkkale’deki kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarından alınan bilgiler ve talepler doğrultusunda Ticaret ve Sanayi Odası eğitim salonunda 17 farklı konuda genel katılıma açık eğitimler düzenlendi. Verimlilik artırıcı teknik ve yaklaşımların tanıtılması ve öğretilmesi amacıyla yapılan bu eğitimlere 690 kişi katıldı. Kırıkkale Valiliği’nde 337 kamu yöneticisine 5 farklı konuda eğitim ve konferans verildi. Ayrıca Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nda gerçekleştirilen 5 eğitimden 121 kişi yararlandı.
KIRIKKALE GENELİNE ÖZEL ARAŞTIRMALAR
İl genelinde öne çıkan alanlara yönelik olarak Kırıkkale’ye özel çözüm önerilerinin geliştirildiği “İl Gelişim Koşul Ve Olanaklarının Analizi”” ve “Kırıkkale İli KOBİ’lerde Bilişim Altyapısı ve Sorunlarının Tespiti” konulu araştırmalar yapıldı.
KONFERANSLARLA 3100 KİŞİYE VERİMLİLİK ANLATILDI
MPM, verimlilik kavramının toplumun farklı kesimlerine tanıtımı ve bu konudaki çalışmaları teşvik edici mahiyette konferanslar, söyleşiler, ödüllü yarışmalar ile ilin öne çıkan konularına yönelik paneller düzenledi. Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi, Adliye, Devlet Hastanesi, Yüksek İhtisas Hastanesi, Belediye, Gazeteciler Cemiyeti, Kırıkkale Tıp Merkezi, Ankara Yem, AGİAD, Kadın Girişimciler Derneği’ne 18 farklı konuda 41 konferans verildi. Konferanslara yaklaşık 3100 kişi katıldı.
Kırıkkale Verimliliği Artırma Projesi süresince MPM uzmanları, Kırıkkale’nin yerel gazeteleri için birbirinden önemli yazılar kaleme alarak verimlilik bilgi ve bilincinin il sathına yayılması için çalıştılar.
ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR
Proje kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerinin verimlilik bilincinin artırılması amacıyla ilköğretim öğrencileri arasında verimlilik konulu resim yarışması düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli düzenlenen Resim Yarışması Ödül töreni, 16 Aralık 2009 Çarşamba günü saat 10:30’da Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
DANIŞMANLIK HİZMETLERİ:
Verimliliği artırıcı teknik ve yaklaşımlara ilişkin olarak seçilen kamu ve özel sektör kuruluşlarına verimlilik sorunlarının teşhisi(VST) ile ilgili danışmanlık yapan MPM, Kırıkkale’de 4 firmaya danışmanlık hizmeti verdi. Gerekli koşulları sağlayan 3 firmaya mikro bazda “Verimlilik Ölçme ve Değerlendirme” çalışması yapıldı.
16 Aralık 2009 Çarşamba günü saat 14:00’da Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacak olan Kırıkkale Verimliliği Artırma Projesi sonuç değerlendirme toplantısında, çalışmaların gerçekleştirildiği kuruluşların yöneticileri de projeye yönelik değerlendirmelerde bulunacaklar.
MPM TÜRKİYE’Yİ KARIŞ KARIŞ DOLAŞIYOR
Milli Prodüktivite Merkezi (MPM), ülke sathında yaygın bir “verimlilik hareketi” çerçevesinde “İller Düzeyinde Verimliliği Artırma Projeleri”ni (VAP) 1998 yılında başlattı. Konya’dan Denizli’ye, Sivas’tan Şanlıurfa’ya, Diyarbakır’dan Bartın’a Türkiye’nin dört bir yanında verimliliğin artması için çalışan MPM, VAP kapsamında şimdiye kadar 425 bin 520 km2’ye hizmet götürdü.
Günümüze kadar kesintisiz olarak devam eden bu proje kapsamına alınan illerimizin sayısı 2009 yılı itibarı ile 50’ye yaklaştı.  MPM geniş uzman kadrosu ile şimdiye kadar VAP’larda 202 araştırma, 1310 danışmanlık projesi gerçekleştirirken, 772 Verimlilik Konferansın ile 82 bin 522 kişiye, 684 verimlilik eğitimi ile 26 bin 265 kişiye ulaştı.