+ H?ZMETLER
BTD, Türkiye Makedonya Ticaret Odası'nı Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası adına davet etti. KTSO ve MATTO işbirliği anlaşması yaptılar

Türkiye-Makedonya Ticaret Odası Başkanı Tuna Eyüp Kahveci ve Başkan Yardımcısı Maksut Karayalçın Odamızı ziyaret etti. Meclis toplantısına katılan ve ayın konuğu olan Tuna Eyüp Kahveci “Kırıkkale’de olmaktan çok mutluyum, en kısa zamanda Kırıkkaleli işadamlarını Makedonya ziyaretinde bulunmalarını bekliyorum” dedi ve Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclisini ve Yönetim Kurulunu davet etti.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Makedonya Türkiye Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı. KTSO’dan yapılan yazılı açıklamada, KTSO Başkanı Cemalettin Akdoğan ile Makedonya-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tuna Eyüp Kahveci tarafından imzalanan protokol Türk Makedonya işadamları için umut olduğu kaydedildi.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törende Makedonya-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tuna Eyüp Kahveci, Türkiye ile Makedonya arasındaki dostluk ilişkisinin çok iyi olduğunu ancak bunu ticaret hacmine yansıtamadıklarını belirtti.

 

KTSO Başkanı Cemalettin Akdoğan da, Makedonya’nın yaşadığı sıkıntılardan sonra Avrupa’nın çekim merkezi haline geldiğini söyledi. Makedonya ile Türkiye arasındaki toplam ticaret hacminin 330 milyon dolar civarında olduğunu vurgulayan Akdoğan, “ iki ülke arasında ticaret hacmi çok yetersiz. İnanıyorum ki bu imzalanan işbirliği anlaşmasıyla iki ülke arasındaki ticaret hacmini yukarılara taşıyacağız “